0 Kč

KUCHYNĚ HALAŠ

Aby vůně z vaší kuchyně každému učarovala

spotřebiče

Siemens bosch whirlpool Philco Samsung Mora amica teka

Nabízíme vestavné i volně stojící spotřebiče většiny značek na českém trhu.

Specializujeme se na spotřebiče AEG a Electrolux - u těchto značek můžeme nabídnout výraznou slevu.

Vestavné spotřebiče

Trouby

Důležitým prvkem při výběru trouby je její desing - je to přístroj, který nejde až na vyjímky skrýt a bude dominantou vaší kuchyně.

Ale ještě důležitější je docela určitě to, co všechno trouba umí. Všechny prouby mají cca 7 základních programů, horní - spodní ohřev, sušení, kruhový ventilátor, gril. Některé mají povrch stěn, který se snadno čistí a některé mají speciální program, který rozpálí troubu na 500 stupňů, spálí všechny připáleniny a vy je pak jen zametete.

Novinkou jsou parní trouby, liší se podle jejího množství - do některých nalijete do prohlubně na dně trochu vody a na pečivu se vám pak vytvoří křupavá kůrka. Některé trouby mají přidanou malou nádobku na vodu a ty pak během pečení samy podle zvoleného programu páru dávkují. Jsou i trouby, které umí péct nebo vařit jen horkou párou.

Trouba Trouba dvířka Trouba Trouba
Nádobka na vodu Sonda pro dávkování páry Tiché dovírání Pečení na třech úrovních Barevný displej v češtině

Chladničky

Při výběru chladničky se zamyslete nad tím, jak velkou potřebujete, kolik členů má vaše domácnost a jak častodokupujete zásoby.

Pokud máte rozvětvenou rodinu, nakupovat jezdíte vždy minimálně jednou týdně a máte prostornou kuchyň vyberte si vysokou monoklimatickou chladničku a vysokou mrazničku se šuplíky. Pokud máte míň jedlíků postačí vám kombinovaná chladnička s mrazákem a i tu můžete mít v menší velikosti.

Dalším, hodně důležitým parametrem je "mamrazování". Dávno pryč jsou doby kdy bylo nutné odmrazovat i chladničku - technologie, které tomu zabraňují jsou dnes standardem. Jen u mrazničky dejte pozor, aby měla funkci NOFROST - ta nenamrazuje vůbec, nebo funkci LOWFROST - ta namrazuje jen velmi málo.

monoklimatická marznička podstavná podstavná mraznička kombinovaná velká kombinovaná malá
Vysoká monoklimatická chladnička Vysoká šuplíková mraznička Podstavná chladnička - pod pracovní desku Podstavná šuplíková mraznička - pod pracovní desku Kombinovaná chladnička s mrazničkou - vysoká Kombinovaná chladnička s mrazničkou - nižší

Varné desky

Indukční varné desky

indukce 80x60 červenáIndukční varná deska využívá elektromagnetickou indukci, která zahřívá pouze dno magneticky vodivé nádoby, nevznikají téměř žádné tepelné ztráty a dochází k významné úspoře elektřiny. Indukční deska oproti sklokeramice umožňuje okamžitou regulaci teploty a vaření je navíc mnohonásobně rychlejší.

Indukční deska vyžaduje k vaření nádobí s feromagnetickým dnem. Poznáte jej podle symbolu cívky na spodní straně, případně podle označení Induction. Zda má nádobí magnetické dno zjistíte také přiložením magnetu.

.

.

Sklokeramické varné desky

VD 80x60

Sklokeramická deska využívá k provozu topné spirály, které nahřívají sklokeramické varné zóny. Od nich se pak ohřívá na dno nádoby.

Ohřátí poznáte podle červeného zbarvení topných spirál. Použít můžete jakékoliv nádobí (kromě plastového).

A jsou  levnější než indukční.

.

.

.

Plynové varné desky

plynová deskaNerezové plynové varné desky mají léty ověřenou odolnost materiálu, který se navíc velmi snadno udržuje. Pokud máte i ostatní spotřebiče z nerezu, budete mít perfektně sladěnou celou kuchyň.

Sklokeramické plynové varné desky nabízí moderní design spojený se všemi výhodami klasického plynového ohřevu. Sklokeramický povrch se dobře udržuje a hodí se do téměř každého interiéru.

Existují i plynové varné desky na propan-butan, které se hodí všude tam, kde nemáte přípojku zemního plynu.

.

.

Myčkykoš na příbory

Myčky se vyrábí ve dvou šířkách 60 a 45 cm, můžete si vybrat ovládání myčky na předním panelu nebo na horní hraně dveří - aby nerezový panel nerušil celkový design kuchyně.

V současné době je nejvýraznější inovací u myček invertorový motor - je vyrázně tišší a má delší životnost. Další zajímavou inovací je přidání třetího koše na příbory, dá se snadno vyjmout a můžete umýt i vysoké sklenice - zároveň vám ve spodním koši nebude ubírat místo košík s příbory.

Mezi další vychytávky můžeme počítat osvětlení vnitřního prostoru myčky, možnost zvednout spodní koš do výšky - pro pohodlnou obsluhu nebo promítání času, který zbývá do konce mytí na podlahu - levnější myčky promítají červené nebo zelené světlo.

s panelem 45 cm ovládání 3koše zvednutí držák čas
šířka 60 cm, s panelem šířka 45 cm, bez panelu ovládání myčky bez panelu 2 koše na nádobí + jeden koš na příbory zvednutí spodního koše držátko sklenic na víno ukazatel času a stavu mytí

DigestořeVD s integrovanou digestoří

Při výběru digestoře si nejdřív ujasněte zda chcete samostatnou - třeba nějakou designovou, která bude vaši kuchyň zdobit, nebo skrytou ve skříňce.

Oba typy můžete koupit jak v levnějším provedení a slabším výkonem tak i v dražším provedení, za to ale s výkonným motorem - zvlášť pokud máte kuchyň společnou s obývacím prostorem by jste neměli na digestoři šetřit.

Do každé digestoře můžete vložit uhlíkový filtr a rázem se z ní stane recirkulační - většinou je to potřeba u ostrůvkových digestoří.

Novinkou jsou digestoře výsuvné - z pracovní desky za varnou deskou nebo integrované přímo do varné desky.

komínová rustikální ostrůvková výsuvná vestavná stropní
Komínová Rustikální Ostrůvková - vytahovací ke stropu Výsuvná Vestavná - do horních skříněk Stropní

.

Vinotéky

Vinotéku vybírejte podle velikosti - podstavnou pod pracovní desku v šířce 30 nebo 60 cm, to podle toho kolik lahví vína chcete skladovat. Vestavnou vinotéku, velkou jako pečící trouba můžete zakomponovat do vysokých skříní. Také existují vysoké skříňové vinotéky s prostorem na chlazení skleniček a dekantéru.

Kvalitní vinotéka se nechvěje, má vnitřní osvětlení a můžete si vybrat i jednozónovou nabo dvouzónovou - jedna zóna na bílé a druhá na červené víno.

30 vinotéka 60 malá vinotéka velká vinotéka
úzká, 30cm široká podstavná  široká, 60 cm podstavná  vestavná vinotéka 45x60 cm velká luxusní vinotéka

Volně stojící spotřebiče

Chladničky a mrazničky

Volně stojících chladniček a mrazniček je celá řada, my vám nabízíme ty, které jsou léty prověřené a můžeme se na ně spolehnout. Značky AEG a Elektrolux

Americká lednice Americká lednice chladnička chladnička mraznička
AM dvoukřídlá AM dvoukřídlá bílá bílá malá

Pračka již celá léta patří ke standardnímu vybavení domácnosti a sušička se jím pomalu stává také.

AEG AEG AEG elektrolux elektrolux